چه چیز برای سلامتی ما خوب است؟

اکثر مردم  در پاسخ به این سوال به  موارد زیر اشاره می کنند: یک رژیم غذایی سالم، مصرف ویتامین ها، شادابی ظاهر و قیافه ، ملاقات سالانه دکتر برای  اطمینان از سلامت، و مواردی که همه تاکید بر سلامت جسمانی دارند. اما هیچ کس تاکنون اشاره به اهمیت یک زندگی اجتماعی فعال نکرده است.

با توجه به تحقیقات ، انسان بسیاری از وقت خود را در تنهایی به سر می برد. احساس تنهایی افزایش خطر مرگ را تا 30 درصد اضافه می کند. این برای کسانی است که  ترجیح می دهند تنها و گوشه گیر باشند و از تنهایی احساس خوبی دارند نیز صادق است. آنان نیز در معرض خطر هستند. ارتباطات اجتماعی برای شما خوب هستند، اما آیا شما آن را دوست دارید یا نه. عنوان مقاله اخیر  اشاره می کند به این مطلب که حتی اگر شما از تنهایی با خودتان لذت هم ببرید، چیز خوبی نیست و دست کم عمر شما را کوتاه خواهد کرد.

مطالعات نشان داده شده است که حتی افراد درونگرا ، زمانی که با افراد دیگر هستندف شاد تر از هنگامی  هستند که در تنهایی به سر می برند.این نیاز به زندگی اجتماعی را نشان می دهد.

دن بیوتنر (Dan Buettner)، نویسنده  کتاب راه حل مناطق آبی (Blue Zones Solution) ، در مورد تغییر و اهمیت یک زندگی اجتماعی فعال می گوید:

یکی از قابل اعتماد ترین سلامتی و شادی در جهان، معاشرت است. در واقع، تنهایی می تواند برای شما مانند یک عادت باشد، به عبارتی اصلاح آن می تواند امید به زندگی شما دهد.تنهایی و انزوای اجتماعی مانند روزی 15 عدد  سیگار کشیدن  یا چاقی مفرط مضرر است. در واقع، زندگی اجتماعی ما مانند عادات غذا خوردن ما برسلامت زندگی ، اثر می گذارد. دن بیوتنر (Dan Buettner) یاد آوری می کند که دوستان خوبی ، انتخاب کنید. میزان تعاملات اجتماعی ما نیمی از راه است. کیفیت این رابطه نیز بسیار اهمیت دارد، و این اهمیت کمی ندارد. متوسط مردم در هر رابطه اجتماعی به یک نفع بزرگ توجه دارند. حتی اگر در این سود هیچ شادی نباشد. این یعنی عدم توجه به کیفیت روابط.با افرادی که تاثیر مثبتی در زندگی شما دارند ارتباط داشته باشید. بیوتنر توصیه می کند که در یک باشگاه اجتماعی شرکت کنید و یا داوطلبانه به منظور پرورش خود با دیگران ارتباط برقرار کنید. بر اساس این مطالعه، مشارکت در یک گروه حتی ماهی یک بار می تواند شادی شما را دو برابر کند.انسان به زندگی اجتماعی نیاز دارد.

اگر می خواهید طول عمر و سلامتی خوبی داشته باشید، بهترین راه، حضور با شوهر یا شریک زندگی خود در یک مهمانی شام است.

بدون نظر

جواب دادن