یکی از محصولات جانبی زندگی معاصر کم تحرکی در انسان و بیماری همه گیر افسردگی است. بیش از 120 میلیون نفر در سراسر جهان، از افسردگی رنج می برند. افسردگی یکی از عوامل اصلی ناتوانی، از دست دادن کار، جدایی ها می باشد. شانس شما و یا کسی که می شناسید از آن در طول عمر خود رنج می برند. این واقعاً یکی از مخربترین اختلالاتی است که  فرد را از توانایی لذت بردن از زندگی محروم می سازد. این اختلال باعث می شود تا برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران غیر قابل تحمل شود. تصور بیرون آمدن از رختخواب و شروع یک روز جدید بسیار سخت و طاقت فرسا می شود.پس باید چه کار کرد؟ مسیرهای سنتی درمان و دارو درمانی روش های موثری هستند. با این حال ، روش های طبیعی می تواند در طول زمان، بسیار موثر باشد. در واقع، برخی مطالعات نشان داده اند این روش ها به عنوان درمانی موثر و یا حتی بهتراز درمان های سنتی هستند. این روش ها بدون پرداخت هزینه، موجب افزایش سلامت زندگی و رفع افسردگی می گردد. مطالعات نشان داده اند که مردمان اولیه سبک زندگی فعال و سالمتری داشته اند و از این رو آنان کمتر و شاید اصلاً افسرده نمی شدند.

در اینجا روش های درمانی بدوی  را برای درمان افسردگی زندگی مدرن معرفی می کنیم که برای زنان  و مردان مفید خواهد بود.

1- بیرون بروید.

 دوستان غارنشین ما مقدار زیادی از نور روز استفاده می کردند؛  هنگام طلوع خورشید بیدار می شدند و با غروب خورشید به غار هایشان باز می گشتند. در روز 30 دقیقه  در معرض نور شدید آفتاب قرار گرفتن کمک بسیار خوبی برای شما خواهد بود.  این کار باعث می شود، تا چرخه خواب شبانه تنظیم شود و ما خواب خوبی در شب داشته باشیم. خواب خوب سلامت جسمی و روانی برای ما به ارمغان می آورد. هنگامی که در معرض آفتاب قرار می گیرید از عینک آفتابی استفاده نکنید، بگذاریداز طریق چشم هایتان آفتاب به درون وجودتان رخنه کند !

2- ورزش های هوازی انجام دهید.

اقوام بدوی  باید علوفه جمع آوری می کردند یا برای تهیه مواد غذایی بر روی زمین کار می کردند.حداقل سه بار در هفته و هر بار 30 دقیقه بدوید. با این کار باعث می شود تا بدن شما اندورفین ترشح  کند. این راه خوبی برای رها شدن از استرس و فشار های کار است. شما لازم نیست که دو ماراتن انجام دهید همینکه بنا بر میزان سنتان ضربان قلبتان به  120 تا 160 در دقیقه برسد، کافی نیست. پیاده روی نیز  آثار شگرفی دارد. توجه داشته باشید که برای شروع ورزش، تأیید پزشک خود را بگیرید!

3- اسیدهای چرب امگا 3  مصرف کنید.

روزانه 1،000 میلی گرم اسیدهای چرب امگا 3  استفاده کنید. امگا 3 در اتصال نورون های مغز کمک می کند. باید از غذای های آماده مانند کنسرو ها دوری کنید، و از انواع ماهی، گوشت ، و سبزیجات تازه استفاده نمایید.

4- خوب بخوابید.

برنامه خواب خود را طوری تنظیم نمایید که در شب خواب خوبی داشته باشید. هر شب در زمان مشخصی به رختخواب بروید. اتاق خواب شما باید بسیار کم نور باشد. از روشن کردن تلویزیون در هنگام خواب دوری کنید. قبل از خواب حرکات تند و تنش زا انجام ندهید و سعی کنید با مطالعه کتاب و یک حمام آب گرم خود را آرام سازید تا خواب خوبی داشته باشید. از کافئین و الکل پیش ازخواب استفاده نکنید.

5- اجتماعی باشید.

انسان ها همیشه به صورت جمعی و با هم زندگی می کردند. روابط اجتماعی یکی از مهم ترین نیاز های انسان بوده و هست. از ارتباطات کوچک خانوادگی تا اجتماع های بزرگ تر. حتماً لازم نیست در گفتگو های بزرگ شرکت کنید. شما می توانید با یک ملاقات ساده با دوستان، یا بازدید از گالری هنری یا  شرکت در یک بازی و وعده غذایی با خانواده این نیاز خود را بر آورده سازید. سعی کنید احساسات خود را از انزوا در آورید و به طور منظم با دیگران ارتباط داشته باشید.

6- به تفکرات خود نگاه کنید!

 تفکرات منفی می تواند در انسان ایجاد افسردگی کند. از نوع تفکر خود آگاه شوید. ببینید به واقع شما با چه تفکراتی زندگی می کنید و افکار شما در واقعیت و خیال چگونه است؟ تفکرات منفی خود را متوقف کنید. این کار آسانی نیست و نیاز به کار و پشتکار دارد. انسان به تفکرات منفی عادت می کند. اما اگر شما دائماً به تفکرات منفی خود بگویید : متوقف شو ! کم کم تفکرات منفی از بین می روند و تفکرات مثبت جایگزین آنها خواهند شد. وقتی تفکرات شما تغییر کرد روش زندگی شما نیز تغییر می کند.

بدون نظر

جواب دادن